Aktualności

 • Jak powstaje kino tak dobre jak „Chłopi”? BreakThru Films maluje filmy z szansą na Oskara

  Jak powstaje kino tak dobre jak „Chłopi”? BreakThru Films maluje filmy z szansą na Oskara

  Za ostatnimi sukcesami duetu reżyserów Doroty i Hugh Welchmanów, oprócz talentów artystycznych stoi także innowacyjna technologia PAWS, do animacji malowanej. Oferuje ją spółka Funduszu Kapitałowego ARP o tej samej nazwie.
  Efektem zastosowania narzędzia jest film  -  „Twój Vincent”, który otrzymał nominację do Oskara oraz najnowsza produkcja pt. „Chłopi”, który na Oskara ma spore szanse. 13 października film oparty na powieści Reymonta wchodzi do polskich kin.

 • Fundusz Kapitałowy ARP daje szanse kreatywnym!

  Fundusz Kapitałowy ARP daje szanse kreatywnym!

  O inwestowaniu w innowacyjne pomysły biznesowe - rozmowa z Pawłem Zającem, Dyrektorem ds. Inwestycji Kapitałowych Agencji Rozwoju Pomorza.
 • 3 dekady inspirowania pomorskiej przedsiębiorczości do rozwoju

  3 dekady inspirowania pomorskiej przedsiębiorczości do rozwoju

  Ostatnie 30 lat to ogrom zmian w pomorskiej gospodarce. Działająca od  1992 r. Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) jest częścią przedsiębiorczej historii województwa pomorskiego. 

 • Zatrzymujemy pieniądze unijne w pomorskim...

  Wywiad z pracownikiem Działu Kontroli Funduszy Unijnych

  rozmowa z okazji 30-lecia ARP m.in. o tym jak polscy przedsiębiorcy nauczyli się skutecznie korzystać z funduszy unijnych...

 • Od STARTUPERA do WŁAŚCICIELA

  Historia drogi od pomysłu do biznesu

  rozmowa ze Zbigniewem Smętkiem, właścicielem firmy i-Trends Sp. z o.o. wydawcą serwisu Globfone, m.in. o tym: Jak się spełnia marzenie o własnej firmie? Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca?