Kapitał na Pomysł - Fundusz Kapitałowy skierowany do innowacyjnych pomysłów

Treść strony

Sinutronic oddaje mikrokamery w ręce laryngologów

Spółka Sinutronic - założona z pomocą Agencji Rozwoju Pomorza - zmieniła zwykłą szpatułkę do badania gardła w naszpikowane elektroniką urządzenie - DUOviewer. Łączy ono funkcje lampy czołowej oświetlającej badane organy, standardowej szpatułki ułatwiającej oglądanie gardła pacjenta, lusterka laryngologicznego pozwalającego na ogląd krtani i części nosowej gardła, a także otoskopu służącego do kontroli stanu ucha.

DUOviewer wyposażony został w mikrokamerę, dzięki której badanie trwa bardzo krótko i jest bardziej komfortowe. Uzyskiwany obraz jest bezprzewodowo przesyłany do komputera, może być śledzony na żywo lub przeglądany później klatka po klatce, edytowany i archiwizowany. Sprzęt jest skonfigurowany z oprogramowaniem, które pozwala na poprawę parametrów obrazu, a także zapisywanie zdjęć, ich kadrowanie, drukowanie oraz tworzenie i archiwizację baz danych pacjentów.

DUOviewer wzbudza duże zainteresowanie, również za granicą.

Spółka Sinutronic powstała dzięki finansowaniu w ramach działania 3.1 „Inicjowanie działalności innowacyjnej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje wykorzystała na realizację prac B+R i wprowadzenie do produkcji prototypu urządzenia.

Spółka Sinutronic jest zdobywcą głównej nagrody w konkursie "imPuls do biznesu" organizowanym przez VRP i "Puls Biznesu" w kategorii "technologie w medycynie".

  • duo

wstecz

Kontakt

Agencja Rozwoju Pomorza S.A
Al. Grunwaldzka 472 D   
80-309 Gdańsk

tel. +48 58 32 33 100
email: invest@arp.gda.pl
invest.arp.pl

NIP: 583-000-20-02
REGON: 190044530
poniedziałek-piątek, godz. 0800-1600

[obiekt mapy]

Treść w stopce np: loga

  • Innowacyjna gospodarka
  • 1
  • Parp
  • UE