Kapitał na Pomysł - Fundusz Kapitałowy skierowany do innowacyjnych pomysłów

Treść strony

Sierpniowa premiera "Selma and the Wisp" - kolejny krok Toucan Systems

Podróż za światłem – odważny krok gdańskiej firmy
Premiera “Selma and the Wisp

Spółka Funduszu Kapitałowego Agencji Rozwoju Pomorza, Toucan Systems ruszyła z nową marką -  Toucan Studio - zajmującą się produkcją gier. To kolejny krok w rozwoju firmy. Pierwszy produkt nowej marki to gra „Selma and the Wisp” przygodowy logiczny side-scroller, którego premiera odbyła się 4 sierpnia.

Selma zaprasza na przygodę
Sympatyków klimatycznych gier platformowych do przygody zaprasza tytułowa bohaterka Selma, sympatyczna mała dziewczynka. Jeśli zdobędziesz się na odwagę, nie oglądaj się za siebie. Podążaj za światłem wraz z Selmą przez pełną niebezpieczeństw krainę z najstraszniejszych snów. Pełna zagadek logicznych i niespodziewanych przeszkód gra wyróżnia się grafiką oraz wyjątkową atmosferą kreowanego świata. „Selma and the Wisp” zaskakuje nieszablonowymi pułapkami, porywającą fabułą oraz innowacyjnym systemem sterowania, w którym tytułowa bohaterka podąża za światłem. Piękny plastycznie projekt, ciekawa muzyka to jej niewątpliwe atrybuty. To gra współczesnego człowieka doskonale bawiącego się w wirtualnym świecie. Premiera odbyła się 4 sierpnia 2016 r. Gra mimo zaledwie kilku dni od pojawienia się na rynku już zdobywa entuzjastyczne opinie na świecie, od Chin po USA.

Toucan znaczy sukces
Sukces dotyczy nie tylko gry, to sukces startupu, który w czwartym roku swojej działalności odważnie wchodzi na nowy rynek. Największym, jak dotychczas projektem spółki jest realizacja największej w Polsce multimedialnej wystawy o historii ekonomii i bankowości, która została otwarta w maju 2016 roku. Toucan Systems opracował audiowizualnie historię pieniądza, dając jej fascynującą oprawę.

Toucan znaczy sukces

Sukces dotyczy nie tylko gry, to sukces startupu, który w czwartym roku swojej działalności odważnie wchodzi na nowy rynek. Największym, jak dotychczas projektem spółki jest realizacja największej w Polsce multimedialnej wystawy o historii ekonomii i bankowości, która została otwarta w maju 2016 roku. Toucan Systems opracował audiowizualnie historię pieniądza, dając jej fascynującą oprawę. W szerokiej ofercie Toucan Systems wyróżnia się tworzenie oprogramowania opartego o analizę i przetwarzanie obrazu. Firma oferuje wysokiej jakości aplikacje kinetyczne oraz aplikacje mobilne augmented reality (AR). Firma zrealizowała też projekty obejmujące aplikacje webowe oraz aplikacje interaktywne dla wielu innych multimedialnych ekspozycji między innymi dla Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem, czy dla Bilioteki Narodowej w Warszawie. Firma realizuje tego typu projekty w całej Polsce, a w planach ma podbój Europy. Wejście pod nową marką Toucan Studio na rynek gier komputerowych to kolejny odważny krok i rozszerzenie oferty.

„Rynek gier komputerowych jest bardzo nieprzewidywalny. Bez znacznych środków finansowych ciężko zagwarantować sukces danego tytułu. Czasami pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę jak to było w przypadku gry „Flappy Bird”, która bez ogromnych nakładów na reklamę i dystrybucję stała się jedną z najczęściej pobieranych gier na platformach iOS i Android. Ubiegły rok na rynku gier był bardzo udany, także dla polskich producentów, gdzie sukcesy odnosiły CD Projekt, Vivid Games, czy Techland. Ten rok ma być jeszcze lepszy. Może Toucan Studio także się do tego przyczyni.” – wyjaśnia Paweł Zając z Funduszu Kapitałowego ARP

Podczas tegorocznego Info-Share Prezes firmy Radosław Zdunek pod nową marką Toucan Studio zaprezentował specjalną edycję gry przygotowaną specjalnie na konferencję „Selma i Biurowiec”. W planach jest dalszy rozwój nowej marki i przygód Selmy, w tym także migracja na konsole oraz urządzenia mobilne.

  • Selma9
  • Selma7

wstecz

Kontakt

Agencja Rozwoju Pomorza S.A
Al. Grunwaldzka 472 D   
80-309 Gdańsk

tel. +48 58 32 33 100
email: invest@arp.gda.pl
invest.arp.pl

NIP: 583-000-20-02
REGON: 190044530
poniedziałek-piątek, godz. 0800-1600

[obiekt mapy]

Treść w stopce np: loga

  • Innowacyjna gospodarka
  • 1
  • Parp
  • UE