Aktualności

Gratulacje dla Anisha Saraf właściciela firmy Let's Deliver, Spółki Funduszu Kapitałowego, za zdobycie nagrody w konkursie "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych"

8 lutego podczas uroczystej Gali przedstawiono przedsiębiorców nagrodzonych przez Miasto Gdańsk, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz "Dziennik Bałtycki" w konkursie "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych".

Nagrody przyznano w 7 kategoriach: Przedsiębiorczość Seniorów, Imigrantów, Młodzieżowa, Społeczna, w Edukacji, Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie oraz Przedsiebiorczość wspierająca Markę Gdańska.

W kategorii Przedsiębiorczość Imigrantów nagrodę Kapituły zdobył Anish Saraf - właściciel firmy Let's Deliver, Spółki Funduszu Kapitałowego Agencji Rozwoju Pomorza SA.

Spółka Funduszu Kapitałowego ARP Let's deliver powstała w 2013 roku. Pomysłodawcą projektu jest urodzony w Indiach Anish Saraf.

Pewnego dnia czekając na zamówiony posiłek w jednej z Gdańskich pizzerii obserwował wchodzących i wychodzących z zamówieniami dostawców. Zauważył, że kurierzy najczęściej wychodzą tylko z jednym zamówieniem, a zawsze wracają z pustą torbą. Zadał sobie pytanie, a jakby tak dostawca wracając mógł zabrać pizzę z innej restauracji i dostarczyć ją w drodze powrotnej? Rozpoczął wędrówkę po trójmiejskich restauracjach, barach, pizzeriach rozmawiał z właścicielami o dostawach. Okazało się, że restauracjom bardzo często brakuje czasu, sił, pieniędzy i pomysłu, aby doskonalić i rozwijać swoje procesy dostaw. Anish szybko zrozumiał, że branża gastronomiczna nie jest jedyną, która ma te same potrzeby i boryka się z podobnymi problemami.

Od idei do zaprezentowania pomysłu światu minęły dwa lata. Anish z gotowym zarysem projektu wziął udział w Startup Weekend Trójmiasto, który odbył się w listopadzie 2012 roku w Gdyni, w którym otrzymał wyróżnienie. Rozpoczął budowę zespółu złożonego ze specjalistów w kluczowych dla sukcesu projektu obszarach. Będąc doskonałym strategiem oraz genialnym handlowcem, mógł firmie zapewnić właściwy rozwój sieci sprzedaży, dopasowany do wizji i misji firmy. Potrzebował jeszcze specjalisty w obszarze IT (gdyż technologia miała znacząco wspierać proces realizacji dostaw i wyróżniać usługę od wszelkich innych dostępnych na rynku) oraz specjalisty w zakresie HR (gdyż podstawą sprawnie funkcjonującego systemu jest doskonale zorganizowana siec kurierów).

Od stycznia 2013 r. zespół podjął wspólną pracę nad projektem. Od tego czasu do podpisania umowy inwestycyjnej z ARP w grudniu 2013 r. projekt nabrał nowego wymiaru. Co-founderzy wybrali na rynek startowy znaną im branżę gastronomiczną. Inwestorzy z całej Polski wykazywali zainteresowanie projektem, jednak pomysłodawcy zdecydowali się na usytuowanym lokalnie inwestorem, Agencją Rozwoju Pomorza S.A. Firma została założona 13 grudnia 2013 roku, a już w połowie lutego 2014 ruszyła realizacja pierwszych dostaw.

Firma aktualnie dysponuje doskonałym zespołem 220 kurierów i realizuje usługi w dwóch miejscach w Polsce Trójmieście i Warszawie i rozrasta się niemal o 100% każdego roku. Liczy na możliwość dalszego rozwoju, w kolejnych miastach Polski i za granicą, oferując coraz więcej miejsc pracy i doskonały serwis.

www.lets-deliver.pl