Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • -

  Forum Przedsiębiorstw 8 maja 2024 - trwa rekrutacja!

  19 edycja Forum Przedsiębiorstw - konferencja organizowana corocznie przez Agencję Rozwoju Pomorza dla firm - odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 8 maja. Zapraszamy do rejestracji!

 • Fundusz Kapitałowy ARP daje szanse kreatywnym!

  Fundusz Kapitałowy ARP daje szanse kreatywnym!

  O inwestowaniu w innowacyjne pomysły biznesowe - rozmowa z Pawłem Zającem, Dyrektorem ds. Inwestycji Kapitałowych Agencji Rozwoju Pomorza.
 • 3 dekady inspirowania pomorskiej przedsiębiorczości do rozwoju

  3 dekady inspirowania pomorskiej przedsiębiorczości do rozwoju

  Ostatnie 30 lat to ogrom zmian w pomorskiej gospodarce. Działająca od  1992 r. Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) jest częścią przedsiębiorczej historii województwa pomorskiego. 

 • Zatrzymujemy pieniądze unijne w pomorskim...

  Wywiad z pracownikiem Działu Kontroli Funduszy Unijnych

  rozmowa z okazji 30-lecia ARP m.in. o tym jak polscy przedsiębiorcy nauczyli się skutecznie korzystać z funduszy unijnych...

 • Od STARTUPERA do WŁAŚCICIELA

  Historia drogi od pomysłu do biznesu

  rozmowa ze Zbigniewem Smętkiem, właścicielem firmy i-Trends Sp. z o.o. wydawcą serwisu Globfone, m.in. o tym: Jak się spełnia marzenie o własnej firmie? Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca?

 • Poszukujemy Innowacyjnych Pomysłów!

  Twój pomysł możemy zmienić w biznes! Zapraszamy autorów innowacyjnych rozwiązań!

  Zapraszamy do współpracy autorów ciekawych, innowacyjnych rozwiązań na wczesnym etapie rozwoju, mających szansę znaleźć komercyjne zastosowanie na rynku nowoczesnych produktów bądź usług.

 • Toucan Eye i Toucan Assistant – algorytmy w służbie człowiekowi / Sztuczna inteligencja łamie bariery wykluczenia

  Toucan Eye i Toucan Assistant – algorytmy w służbie człowiekowi / Sztuczna inteligencja łamie bariery wykluczenia

  Spółka Toucan Systems podaje na swojej stronie internetowej, że kultura firmy budowana jest wokół wartości: pasja, rozwój, śmiałość, jakość i partnerstwo. Rodzaj realizowanych projektów pozwala dopisać do tego katalogu jeszcze - uważność na człowieka. 

 • Pomorskie - Zatoka Sztucznej Inteligencji

  Pomorskie - Zatoka Sztucznej Inteligencji

  Województwo pomorskie najczęściej kojarzy się z przemysłem stoczniowym i turystycznym. Jednak jego dynamiczny rozwój gospodarczy już od dawna wykracza poza ten stereotyp, czego doskonałym przykładem jest coraz silniejsza w regionie branża nowoczesnych technologii. W raportach Digital Poland z 2019 oraz 2021 roku pt. „Map o Polish AI”, Trójmiasto utrzymuje się w czołówce aglomeracji, w których najdynamiczniej w Polsce rozwijana jest sztuczna inteligencja (ang. artificial inteligence - AI).

 • Nowa spółka w portfelu Funduszu Kapitałowego ARP - Yacht Concept Sp. z o.o.

  Nowa spółka w portfelu Funduszu Kapitałowego ARP - Yacht Concept Sp. z o.o.

  W dniu dzisiejszym, 7 października, powstała nowa spółka Funduszu Kapitałowego Agencji Rozwoju Pomorza pod nazwą Yacht Concept. Celem nowej spółki jest zaprojektowanie i sprzedaż autorskiego systemu inteligentnych jachtów. To aktualnie 24 spółka w portfelu Funduszu.

 • MODE wciąż z nowymi projektami

  MODE wciąż z nowymi projektami

  Jedna z pierwszych spółek Funduszu Kapitałowego ARP MODE wciąż pracuje nad nowymi projektami. Działalność firmy MODE rozpoczęła się w 2008 roku w USA, kiedy to odbyła się prezentacja koncepcji urządzeń podczas targów biżuterii artystycznej w Las Vegas. W 2009 powstała Spółka Funduszu MODE SA. W ciągu 10 lat firma zbudowała swoją markę na rynku krajowym i zagranicznym, weszła na giełdę, wciąż doskonali swoje urządzenia pracując nad innowacyjnymi rozwiązaniami, poszerzając swoją ofertę dla branży e-commerce. 

Stronicowanie